Išrinktas naujasis Panevėžio apskrities moksleivių atstovas » PAS

Išrinktas naujasis Panevėžio apskrities moksleivių atstovas

Antradienį, rugsėjo 15 dieną, daugiau nei 62 aktyviausi Panevėžio apskrities moksleiviai Panevėžio miesto savivaldybėje susirinko aptarti Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro (Panevėžio MSIC) metinės veiklos rezultatų. Rinkiminio mokinių savivaldų forumo metu dalyviai teorines žinias iškeitė į praktines: dalyvavo mokymuose, kėlėsi savo kompetencijas tam tikrose srityse, išklausė LMS Alumni V. Šuminaitės paskaitą „Moksleivis, kuriantis rytojų“, Antano Mikalausko ISIC mokinio pažymėjimo pristatymą, Lietuvos moksleivių sąjungos biuro atstovės Gintarės Vikmonaitės pranešimą apie Vadovų klubų sprendimų įgyvendinimus nacionaliniu mąstu bei rinko naująjį Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro Pirmininką. Dar tik vienerius metus mieste veikiantis Panevėžio MSIC – stiprina bei vienija mokinių savivaldas aktyviai atstovaudamas Panevėžio apskrities mokinių interesams vietos ir nacionaliniu lygmenimis.

Panevėžio MSIC Pirmininkas Tomas Bilevičius pristatydamas metinę veiklos ataskaitą, džiaugėsi, jog Panevėžio apskrities moksleiviai, suprasdami savo nuomonės atstovavimo svarbą, visus metus aktyviai diskutavo Panevėžio apskrities mokyklų bendruomenėms aktualiais klausimais. 2014 – 2015 m. m. Panevėžio apskrities mokyklose įvyko daug diskusijų, kurių metu moksleiviai kartu su mokyklos administracija svarstė mokyklos biudžeto panaudojimą, lankomumo klausimus ir t.t.. Šiuo metu LMS Panevėžio padalinio narės yra „Ąžuolo“, „Šaltinio“, „Žemynos“, „Vyturio“, „Saulėtekio“, „Senvagės“, „Aušros“ progimnazijos, „Minties“, „Velžio“ gimnazijos.

Vienintelis kandidatas į Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro pirmininko postą prisistatė save bei pristatė planuojamą įgyvendinti veiklą Panevėžyje, taip pat, papasakojo apie savo komandą, su kuria pradės darbą ateinančios kadencijos metu. Buvo iškelti tikslai bei numatytos priemonės jiems pasiekti. Susirinkę delegatai neturėjo klausimų, todėl pirmininkaujantis Lietuvos moksleivių sąjungos 2014-2015 m. kadencijos Valdybos narys Simas Sirtautas perėjo prie pasisakymų už ir prieš dalies. Už kandidatą Tomą Bilevičių pasisakė Lietuvos moksleivių sąjungos 2014-2015 m. kadencijos Valdybos narė Ramunė Bernotaitė, akcentuodama, kad T.Bilevičius turi netik daug patirties, bet ir didelį bagažą įvairių kompetencijų, kas yra labai svarbu vadovaujant Lietuvos moksleivių sąjungos padaliniui, todėl kvietė visus susirinkusius balsuoti už kandidatą. Pasisakymų prieš kandidatą nebuvo. Susirinkę moksleiviai visus klausimus, išskyrus balsavimą už kandidatą, sprendė atviru balsavimu. Pradėjus balsavimo dalį, mokinių savivaldos buvo kviečiamos atsiimti biuletenį bei pažymėti savo poziciją. Mokinių savivaldos buvo apsisprendusios ir vieningos – balsų skaičiavimo komisijai suskaičiavus visus balsus, paaiškėjo, kad 2015-2016 m.m. padaliniui vadovausiantis pirmininkas bus Tomas Bilevičius, vadovauti išrinktas vienbalsiu pritarimu.

Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centras savo veiklą pradėjo tik 2014 metų rugsėjo mėnesį, bet jau spėjo suorganizuoti nemažai stambaus masto renginių, tokių kaip „AMA“ apdovanojimai, „ARKA“ orientacinės, „Regioninė Žiemos Konferencija“, kurios metu vyko kas mėnesį vykstantis Vadovų klubas, paskaitos. Moksleiviai nepamiršo ir Sausio 13 – osios, ją minėjo renginiu „13 priežasčių prisiminti“. Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centras taip pat prisidėjo prie iniciatyvos „Lietuvai ir man“ organizavimo, bei vykdė renginį Panevėžyje, kurio metu buvo nupinta ir Nacionalinėje dailės galerijoje pakabinta net 521 trispalvė apyrankė!

Lietuvos moksleivių sąjungos padalinys Panevėžyje veikdamas tik vienerius metus, aktyviai siekia ir sieks, kad Panevėžio apskrities moksleivių interesams būtų atstovaujama tinkamai, todėl džiaugiamės šių metų skyriaus pasiekimais ir keliame dar aukštesnius lūkesčius kitiems metams.

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“
Prezidentas

%d bloggers like this: