Lingvistinė mokykla Panevėžyje – reikalinga » PAS

Lingvistinė mokykla Panevėžyje – reikalinga

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centras, Panevėžio „Nevėžio“ pagrindinės mokyklos iniciatyva, bendradarbiaudamas su Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, internetinių naujienų portalu „Jūsų Panevėžys“, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi bei įgyvendindamas Panevėžio miesto mokinių savivaldų plėtros programą 2015-2017 m. atliko lingvistinės (kalbų) mokyklos poreikio tyrimą Panevėžyje. Rezultatai sako viena: Panevėžyje tokio tipo mokykla yra tikrai reikalinga.

Reikalinga ir tėvams, ir moksleiviams

Apklausoje dalyvavo 862 respondentai, iš kurių 512 buvo tėvų/globėjų bei 350 moksleivių. Net 89,1 proc. respondentų tėvų/globėjų internetinėje anketoje pažymėjo, kad leisti vaiką į tokią mokyklą galimybė domina ir net 52,9 proc. respondentų norėtų, kad jų vaikai mokytųsi dvi užsienio kalbas bei prailgintą gimtosios kalbos mokymą. Tuo tarpu moksleiviai respondentai išreiškė, kad labiausiai juos domina Skandinavų kalbos – 154 respondentai pažymėjo, kad pirmą papildomą kalbą pasirinktų norvegų, o papildomas kalbas mokytis norėtų pradėti įvairiai – nuo pirmos iki ketvirtos klasės.

Apklausti įvairaus amžiaus moksleiviai

Tyrime dalyvavo įvairaus amžiaus moksleiviai – nuo pirmos iki dvyliktos klasės. Anketoje vyravo ir lytinis pasiskirstymas – net 65,4 proc. respondentų buvo moteriškos lyties. „Kadangi gavome nuomonę ne iš vieno ar panašaus amžiaus moksleivių, o iš labai skirtingų moksleivių grupių – galime drąsiai teigti, kad poreikis tokiai mokyklai yra. Sekantys mūsų žingsniai, bendradarbiaujant su įvairiomis institucijomis bus koncentruoti į galimybių pateisinti poreikį išgryninimą ir tokios mokyklos įsteigimą“ – tyrimo rezultatus komentavo Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio padalinio pirmininkas Tomas Bilevičius.

Susipažinti su tyrimo rezultatais galimybę turi kiekvienas – jie yra viešinami oficialioje Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro svetainėje.

PMSIC, PAS

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“
Prezidentas

%d bloggers like this: