PAS dalyvavo delegacijoje Olandijoje: iš miesto dvynio yra ko pasimokyti » PAS

PAS dalyvavo delegacijoje Olandijoje: iš miesto dvynio yra ko pasimokyti

Birželio 5-7 dienomis Panevėžio vietos veiklos grupės delegacija lankėsi Goes mieste Olandijoje (Nyderlandų karalystė), kur dalyvavo tarpžinybiniuose ir pažintiniuose susitikimuose su vietos lygmens politinio lygmens atstovais bei nevyriausybininkais. Delegacijai priklausė ir Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos prezidentas T.Bilevičius – delegacijoje bei susitikimuose jis atstovavo savivaldybės jaunimo organizacijas bei sėmėsi gerųjų patirčių iš savivaldybės nevyriausybininkų, domėjosi regioninės jaunimo politikos įgyvendinimu.

Miestai – lyg dvyniai

Panevėžio miesto savivaldybės bei Goes miesto Olandijoje bendradarbiavimo ryšiai trunka jau 25-erius metus. Metai iš metų savivaldybių delegacijos semiasi gerųjų patirčių vieni iš kitų ir stengiasi jas pritaikyti savivaldybėse. Vizito metu delegaciją, atstovaujančią Panevėžio miestą, sudarė savivaldybės vicemeras P.Luomanas, administracijos direktoriaus pavaduotoja S.Jakštienė, vietos veiklos grupės atstovė D.Bajoriūnienė, Panevėžio sporto gimnazijos direktorė J.Pauliukienė, nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkė A.Čeponienė bei Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos prezidentas T.Bilevičius.

Vizito metu delegacija turėjo susitiko tiek su miesto meru H. W. M. Klitsie, tiek su miesto tarybos atstove Lous Meeuwisse. Pietų ir vakarienės metu aptartos ne tik miestų problematikos, bet ir dalintasi gerąją patirtimi. Panašumai tarp šių miestų ir susidurimų su problematika, pasak T.Bilevičiaus, akivaizdūs:

“Tikrai nustebino tai, kad tiek Panevėžio mieste, tiek Goes mieste socialinės politikos problematika yra labai panaši – ypatingai jaunų žmonių tarpe. Nepakankamas politinis aktyvumas, miesto palikimas baigus vidurinę mokyklą – tai akivaizdžiai pasikartojančios problemos, kurias Goes savivalda siekia spręsti skirdama rimtą dėmesį kokybiškam švietimui, infrastruktūrai, bendruomenei”.

Svarbiausias sėkmės pagrindas – stipri bendruomenė

Vizito metu delegacija ne tik susitiko su politinio lygio savivaldybės atstovais, bet ir lankėsi įvairiose Goes miesto bendruomenės užimtumo vietose. Panevėžio miesto savivaldybės atstovai susipažino su miesto istorija, aplankė Ter Weel senelių namus, Wesselopark senelių sporto salę, Omnium sporto centrą, Cios sportinio parengimo kolegiją, amatų centrą. Pasak PAS prezidento vizito metu buvo akivaizdu, jog stipri bendruomenė yra sėkmingos dabarties pagrindas:

“Tiek senų žmonių globos namuose, tiek Omnium sporto komplekse, tiek rankų darbo dirbtuvėse – socialiniame pagyvenusių žmonių versle – matėme vieną ir pagrindinį dalyką – stiprią bendruomenę. Ypatingai nustebau, kai iš tarybos narės Lous išgirdau, jog vidutinio ar šiek tiek vyresnio amžiaus dirbantys žmonės, po pilnos dienos darbo renkasi nuvažiuoti pas aplinkiniuose kaimuose gyvenančius senus žmones, jiems padėti pasirūpinti savimi. Ir nė nespėjus paklausti kodėl – gavau atsakymą: žmonės supranta, kad dabartinė pagalba ateityje atsipirks lygiai tokia pat asmenine pagalba. 

Empatišką jausmą padėti bendruomenės nariui, kuriam reikalinga pagalba, supranta kaip stiprios bendruomenės pagrindą. Šio kultūrinio savanoriškos veiklos suvokimo, manau, tikrai turime pasimokyti, o jauni žmonės galėtų ir turėtų tapti savanorystės ambasadoriais”, – teigė T.Bilevičius.

Pasak Goes miesto Omnium sporto ir aplinkos pažinimo komplekso atstovo, savanorišką veiklą tiek komplekse, tiek pačiame mieste žmonės renkasi lyg natūralų dalyką, o mokyklose veikianti socialinių valandų sistema ne tik ragina pristatyti įrodymus apie atliktą veiklą, bet ir pristatyti nuveiktą veiklą, parengti pristatymus, išvadas, analizuoti save.

Delegacijos kelionės tikslas buvo susipažinti su Goes mieste vykstančia jaunų ir pagyvenusių žmonių užimtumo veikla, pasidalinti gerąją patirtimi, o išgirstas idėjas pritaikyti Panevėžio miesto savivaldybėje.

Pagrindiniai Panevėžio vietos veiklos grupės tikslai – pagerinti vietinės įsidarbinimo galimybes ir didinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudojant vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžios ryšius, pagal savo veiklos kompetenciją ir galimybes skatinti Panevėžio miesto plėtrą, aktyviai dalyvauti rengiant ir įgyvendinant miesto plėtros planus bei programas Panevėžio miesto teritorijoje.

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ yra viena iš trijų Panevėžio vietos veiklos grupių narių – steigėjų.

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“
Komunikacijos vadovė

%d bloggers like this: