Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ rugsėjo 10 – 19 dienomis » PAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ rugsėjo 10 – 19 dienomis

Akis į akį su mokslo ir technologijų naujienomis Mokslo festivalyje

Išradingumas – svarbiausias civilizacijos pažangos variklis. Jau dvyliktą kartą Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ ketina nustebinti jus šio išradingumo vaisiais. Festivalio programą šiemet praturtino dar keli universitetai, inovatyvios verslo kompanijos, kolegijos. Vienas iš naujų festivalio draugų – Italų kultūros institutas Vilniuje, kurio dėka Lietuvos mokslų akademijos (LMA) didžiojoje salėje išgirsite žymių Italijos mokslininkų: prof. Michele de Luca, prof. Salvatore M. Aglioti ir prof. Edoardo Boncinelli paskaitas apie kamienines ląsteles, užuojautos mechanizmus mūsų smegenyse ir mokslo grožio esmę.

Rugsėjo 10–18 dienomis visi norintys, nuo mažiausiojo iki vyriausiojo, galės rinktis iš daugiau kaip 300 nemokamų renginių dešimtyje Lietuvos miestų mokyklų, universitetuose, mokslo centrų laboratorijose, verslo įmonėse, miestų aikštėse ar kavinėse. Itin platus ir temų spektras, pradedant diskusijomis apie tai, kaip numalšinti pyktį, poliglotų dirbtuvėmis ir baigiant biofizikinių reiškinių modeliavimu superkompiuteriu, apsilankymais moderniausiose fizikos, biofarmacijos laboratorijose, Žmogaus elgesio tyrimų laboratorijoje, ekskursijomis Botanikos ir Zoologijos soduose.

Mokysimės atpažinti melą nuo tiesos, kurti reklaminius šūkius, sužinosime, ar dirbtinis intelektas gali priimti geresnius sprendimus nei žmogus ir kaip gimsta mada. Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ padeda priartinti mokslo idėjas prie visuomenės, pristatyti technologijų, inovacijų naudą ir populiarinti Lietuvos mokslo įstaigas, inovatyvaus verslo įmones, taikančias savo veikloje mokslo laimėjimus. Atkreipiame dėmesį į tai, kad festivalyje vyks net kelios mokslo šventės Vilniuje ir Kaune, subursiančios mokslo, verslo atstovus, menininkus, filosofus, netgi Lietuvos kariuomenę, policiją ir gaisrininkus gelbėtojus.

Panevėžio kolegijos specialistai pasakos apie valgymo sutrikimų tipus bei jų gydymą. Mokys taisyklingai valytis dantis, pakvies išbandyti klasikinio ir „netradicinio“ masažo technikas, atskleis, kaip išvengti priklausomybių psichoaktyvioms medžiagoms: narkotikams, alkoholiui, rūkymui. Kalbės apie savipagalbos grupių organizavimą, odos priežiūrą bei kompiuterinių tinklų valdymo ypatumus. Aptars eutanazijos, organų donorystės ir transplantacijos etinius aspektus. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Technologijų mokymo centre 4 – 10 klasių moksleiviai sužinos, kaip robotai orientuojasi juos supančioje erdvėje, iš ko pagaminti jų „smegenys“ ir mokysis sukonstruoti savo unikalų robotuką.

Mokslo festivalis kasmet vis labiau plečia renginių geografiją ir temų įvairovę. Kviečiame savo akimis pamatyti ir pačiupinėti naująjį, sparčiai kintantį mokslo bei technologijų pasaulį. Visą festivalio programą rasite ir užsiregistruoti į renginius galite interneto svetainėje www.mokslofestivalis.eu

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“
Prezidentas

%d bloggers like this: