PAS neeilinė asamblėja: nauji įstatai, veiklos strategija bei pozicija dėl organizacijų finansavimo » PAS

PAS neeilinė asamblėja: nauji įstatai, veiklos strategija bei pozicija dėl organizacijų finansavimo

Lapkričio 30-osios vakarą, Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje vyko Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ neeilinė asamblėja. Net 3 valandas vykęs visuotinis narių susirinkimas patvirtino nemažą komplektą bazinių organizacijos dokumentų. Į 2018-uosius PAS žengs su naujais organizacijos įstatais bei veiklos strategija, patvirtinta praėjusiųjų metų finansine atskaitomybe, o jau kitą savaitę – su pozicija Dėl jaunimo organizacijų metinių veiklos planų finansavimo.

Atnaujinti organizacijos įstatai

PAS, siekdama į savo veiklą ir jaunimo politikos Panevėžio mieste formavimą įtraukti kuo daugiau jaunimo, su jaunimu dirbančių organizacijų bei neformalių jaunimo grupių ir bendrojo lavinimo mokyklų mokinių savivaldų, organizacijos įstatais atvėrė kelią visiems išvardintiems jaunimo judėjimams tapti PAS dalimi.

Jau sekančioje PAS asamblėjoje, teikti narystės prašymus prisijungti prie PAS galės visi mieste veikiantys jaunimo judėjimai. Svarbu paminėti, kad juridinio statuso neturinčios jaunimo grupės prie jaunimo organizacijų sąjungos turės galimybę prisijungti narės – stebėtojos statusu, bet maksimaliai įsitraukti į įvairiausias veiklas ir stiprinti savo organizacijas.

Patvirtinta 5-erių metų veiklos strategija

Pirmąjį mėnesį veikianti jaunimo organizacijų sąjungos komanda spėjo ne tik pradėti jaunimo organizacijų Panevėžio mieste turą, bet ir tobulėti planuojant tolimesnę sąjungos veiklą. Asamblėjai pateikta ir jos patvirtinta 5-erių metų veiklos strategija užtikrins ne tik PAS tobulėjimą, bet ir nuolatinį jos narių augimą, jaunimo problematikos mieste stebėseną ir analizę, problemų sprendimus.

Strategijoje numatyti tikslai kalba ir apie savanorystės plėtrą mūsų mieste, jaunų žmonių užimtumo skatinimą ir įtraukimą į jaunimo nevyriausybinių organizacijų sektoriaus veiklas.

Artimiausiu metu su dokumentu susipažinti turėsite galimybę oficialioje PAS svetainės dokumentų skiltyje.

Pozicija dėl jaunimo organizacijų metinių veiklos planų finansavimo

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos valdyba, siekdama atstovauti savo narių interesams, asamblėjai parengė ir ypatingai aktualų, organizacijų rūpesčius atliepiantį dokumentą – poziciją. Būtent patvirtintu dokumentu, kreipiantis į Panevėžio miesto savivaldybės tarybą bei administraciją, PAS sieks atkreipti dėmesį į opų jaunimo organizacijoms klausimą – jų vidinių metinių veiklų finansavimą.

Esame įsitikinę, kad stiprios ir savo veiklą nuolat tobulinančios organizacijos, turi didelį dėmesį skirti nuolatiniam naujų narių pritraukimui ir esamų narių tobulėjimui, organizacijos strateginiam veiklos ir tikslų planavimui. Siekiant užtikrinti šį faktorių savivaldybės tarybos ir administracijos prašysime leisti prisidėti prie Panevėžio miesto savivaldybės jaunimo problematikos sprendimų plano įgyvendinimo ir siūlysime suteikti mieste veikiančioms jaunimo organizacijoms terpę tobulėti iš vidaus – finansuoti pastarųjų metinius veiklos planus.

Būtent tai užtikrintų ne tik organizacijų veiklų ir tikslų planavimą, ritmingesnį organizacijų veiklų ir narių rotacijos pulsą, bet ir suteiktų galimybę kelti vykdomos veiklos kokybę, ugdyti narių kompetencijas ir nuolat į veiklą įtraukti kuo daugiau jaunų panevėžiečių.

PAS valdyba asamblėjos patvirtintą poziciją pateikti savivaldos institucijoms planuoja jau ateinančią kitą savaitę.

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ – ekspertinė, jaunimo organizacijas vienijanti, stiprinanti ir jų interesams viešajame sektoriuje atstovaujanti jaunimo organizacijų taryba.

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“
Prezidentas

%d bloggers like this: