Uždėk savo idėjai pliusą » PAS

Uždėk savo idėjai pliusą

Turi puikią idėją, kurią būtų galima įgyvendinti tavo savivaldybėje? O galbūt tokią idėją jau įgyvendinai? Jei idėja yra aktuali ne tik tau, bet ir kitiems jauniems žmonėms ir vietos bendruomenei, tuomet pasidalink ja su kitais ir taip uždėk idėjai pliusą!

Europos jaunimo savaitės metu Panevėžyje vyksiančiame renginyje „Idėja+“ pristatyk savo idėją, kuri prisidėtų (prisidėjo) prie sėkmingos vietos bendruomenės plėtros ir aktualių problemų sprendimo būdų. Labiausiai įkvepiančios idėjos autorių pakviesime į nacionalinį Europos jaunimo savaitės renginį 2015 m. gegužės 7 d. Vilniuje, kur galėsi susipažinti su pačiomis kiečiausiomis idėjomis iš visų Lietuvos savivaldybių. Pačios geriausios idėjos autorius laimės visos dienos mokymus, kurie padės šią arba naujas idėjas paversti realybe.

Kaip dalyvauti?

 1. Registruokis iki 2015 m. balandžio 28 d., užpildydamas šią anketą.
 2. Pristatyk savo idėją renginyje „Idėja+“ vyksiančiame 2015 m. gegužės 5 d. 16:00 val.Panevėžio mokslo ir technologijų parke (J. Žemgulio g. 46, Panevėžys)
 3. Kiekvienoje savivaldybėje bus išrinktas vienos idėjos autorius, kuris bus deleguotas į nacionalinį Europos jaunimo savaitės renginį 2015 m. gegužės 7 d. Vilniuje.
 4. Daugiausiai simpatijų nacionaliniame renginyje sulaukusios idėjos autorius bus pakviestas dalyvauti pažintinėje kelionėje į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje 2015 m. liepos 12–14 d. Vizito metu vyks vaidmenų žaidimas apie ES sprendimų priėmimo procesą, diskusijos su Europos Komisijos ir Europos Parlamento darbuotojais. Pažintinę kelionę organizuoja ir prizą steigia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Kokios „Idėja+“ temos?

Jei nori dalyvauti, atrask temą, kuria labiausiai norėtum pasisakyti ir įkvėpti kitus. Tavo siūloma idėja turėtų būti susijusi su viena iš šių temų:

 • Jaunų žmonių dalyvavimas bendruomenės veikloje (realioje bendruomenėje arba internete). Ką nuveikiau, galiu nuveikti savo bendruomenės labui, mokykloje, universitete, mieste? Savanorystės, jaunimo veiklos pavyzdžiai, galintys įkvėpti kitus, tokių veiklų rezultatai.
 • Jaunų žmonių įsidarbinimas arba verslo kūrimas. Kokių kompetencijų reikia jaunam žmogui, siekiant gauti geresnį darbą ar pačiam sukurti sau darbo vietą? Kaip įgyti tokių kompetencijų? Idėjos, galinčios įveikti nedarbo kliūtis. Realūs įsidarbinimo arba verslo sukūrimo pavyzdžiai.
 • Dialogas tarp jaunų žmonių ir politikų. Kaip vyksta bendradarbiavimas tarp jaunų žmonių ir politikų tavo savivaldybėje? Jei savo savivaldybėje tokių sėkmės receptų nerandi, gal turi pasiūlymų, idėjų. Mesk bendradarbiavimo, bendrų veiklų vykdymo iššūkį sau ir vietos valdžiai.

Tavo idėja ir jos pristatymas turi būti autentiškas, t. y. sukurtas tavo paties arba tavo komandos. Pristatyti gali jau įgyvendintą veiklą, jos rezultatus ar poveikį arba idėją, kuri dar nebuvo įgyvendinta, bet gali būti įgyvendinta tavo vietos bendruomenėje ar savivaldybėje.

Kaip turi būti pristatomos idėjos?

 • Įkvepiančiam ir auditoriją sudominančiam idėjos pristatymui gali skirti ne daugiau nei 7 min.
 • Idėjos pristatyme gyvai gali dalyvauti ne daugiau kaip du 14–29 metų žmonės.
 • Pristatymą gali iliustruoti trumpu video (ne ilgesniu nei 1 min), nuotraukomis, kitokiu vizualiu, garso pristatymu. Gali naudoti skaidres.
 • Registracijos metu pranešk, kokių techninių sąlygų reikės tavo idėjos pristatymui ir gauk patvirtinimą, kokia technika organizatoriai suteiks galimybe naudotis renginio metu.

Kaip bus vertinami idėjų pristatymai?

 • Tavo pristatymą vertins komisija, kurią sudarys penki nariai.
 • Komisija idėjų pristatymus vertins atsižvelgdama į du pagrindinius kriterijus:
  • Idėja. Siūloma idėja turi atitikti vieną iš renginio temų, klausytojai turi suprasti šios idėjos tikslus ir jos poveikį
  • Įkvėpimas. Kalbėtojas savo kalba turi įkvėpti. Ji turi sudominti, patraukti net ir tuos, kuriems tema yra visiškai svetima.

Idėjų pristatymus vertins ir visi susirinkę klausytojai.

Dėmesio! Klausytojai taip pat turėtų užsiregistruoti dalyvauti renginyje, kadangi vietų skaičius ribotas.

Papildoma informacija tel. (8 620) 11723 arba el. paštu: b.bylinskis@gmail.com

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“
Prezidentas

%d bloggers like this: