Imamasi priemonių stabdyti psichologinį smurtą Panevėžio moksleivių tarpe » PAS

Imamasi priemonių stabdyti psichologinį smurtą Panevėžio moksleivių tarpe

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga ,,Apskritasis stalas“, įgyvendindama projektą, finansuojamą Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, atlieka Panevėžio miesto bendrojo lavinimo mokyklų 9-12 klasių moksleivių apklausą, siekiant išsiaiškinti psichologinio smurto situaciją moksleivių tarpe ir ugdymo įstaigose.

Apklausa padės išsiaiškinti mokinių problemas mokyklose

Vykdomos apklausos tikslas – išsiaiškinti dabartinę psichologinio smurto bei patyčių situaciją Panevėžio miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų vyresnėse klasėse bei išanalizavus gautus duomenis teikti pasiūlymus Panevėžio miesto savivaldybės administracijai bei ugdymo įstaigoms, kaip spręsti susidariusias problemas. Apklausoje dalyvaus 400 jaunų žmonių.

Lietuvoje patyčių ir psichologinio smurto paplitimas yra vienas didžiausių Europoje. Remiantis net keliais atliktais tyrimais, Lietuvoje žmogus, patyręs smurtą, tikėtina, jaučiasi vienišas ir nepritampantis prie draugų, artimųjų. Dažnai jauni žmonės bijo kreiptis pagalbos į psichologus, netiki, jog pagalba yra reikalinga, jog ją, iš tiesų, gali gauti. Dėl šių priežasčių, apklausa ne tik atskleis dabartinę situaciją Panevėžyje, bet ir padės pasirinkti priemones šioms problemos spręsti.

Projekto tikslas – užtikrinti jaunimo gerovę mieste

PAS vykdomame projekte „Turiu problemą – ją sprendžiu: pagalbos kreiptis privalu“ dalyvaus 50 jaunuolių. Paskaitų ir praktinių savęs pažinimo veiklų metu bus vykdoma psichikos ligų prevencija. Psichologai bei psichoterapeutai skaitys paskaitas apie psichikos ligas, pavojingas jaunam žmogui (pvz., alkoholizmą, anoreksiją, depresiją, miego sutrikimus), mokys, kaip šių ligų išvengti. Taip pat dalyviai bus supažindinti su įgimtomis ligomis, vyks filmų peržiūros, diskusijos, dirbtuvės. Jų metu bus rengiama socialinė akcija į viešąją erdvę.t.y. filmuojamas vaizdo įrašas, kuriame plačioji visuomenė bus supažindinta su įgyta patirtimi.

Apklausos rezultatai bus paskelbti viešame renginyje

Projekto rezultatai neliks tamsoje. Detaliau jaunimui ir savivaldos atstovams problematiką pristatys įvairūs lektoriai, kurie pasakos apie šios temos prevenciją bei sprendimo būdus. O darbas darbo grupėse supažindins jaunuolius su problema, bei leis jiems patiems siūlyti problemos sprendimo būdus.

Viso projekto tikslas yra išanalizuoti jaunų žmonių Panevėžyje psichologines problemas ir supažindinti su ligų pavojais, užtikrinti jų prevenciją, gerinti teigiamą jaunų žmonių psichologinį mikroklimatą savivaldybėje, skatinti švietimą įvairių sveikatos pavojų klausimais, naikinti stigmatizuotą visuomenės požiūrį. Projektas yra nukreiptas į 14-20 metų amžiaus Panevėžio jaunimą.

Apklausą galite atlikti paspaudus šią nuorodą iki gegužės15 dienos:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScf5OlwpxAiczLSs9Isi-HGTnK5IdoX7G4adEKVB7rS2fPVJA/formResponse

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ – ekspertinė, jaunimo organizacijas vienijanti, stiprinanti ir jų interesams viešajame sektoriuje atstovaujanti jaunimo organizacijų taryba. Savo veikloje PAS vienija ir atstovauja 12 jaunimo organizacijų interesams Panevėžio mieste.

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“
Komunikacijos vadovė

%d bloggers like this: